SANPARK HABERLER

Servis Kapasitenizi Artırmak için Otopark Kapasitenizi Artırın

Otomotiv servis hizmetleri ciddi rekabetin bulunduğu bir sektör. Özellikle, yedek parça ve işçiliklerde bir standart olmadığından araç sahiplerinin sağlıklı bir karşılaştırma yapması zorlaşıyor. Bu nedenle de düşük kaliteyle fiyat rekabeti yapan firmalar sektörü rekabet anlamında zorluyor.

Servis Kapasitenizi Artırmak için Otopark Kapasitenizi Artırın

Otomotiv servis hizmetleri ciddi rekabetin bulunduğu bir sektör. Özellikle, yedek parça ve işçiliklerde bir standart olmadığından araç sahiplerinin sağlıklı bir karşılaştırma yapması zorlaşıyor. Bu nedenle de düşük kaliteyle fiyat rekabeti yapan firmalar sektörü rekabet anlamında zorluyor. Ancak daha şeffaf süreçler ile araç sahiplerinin uygun fiyatlı ve kaliteli işlemleri bulabilecekleri, fark yaratabilen güvenilir servis sağlayıcılar için fırsatlar var.

Otomotiv servislerinin ve oto sanayilerinin insanların zaman geçirmek isteyeceği yerlerin başında gelmediğini ve oto bakım işleminin çoğu araç sahibi için sevilmeyen bir iş olduğunu aşikar. Hizmeti almak isteyenler otomobillerini bırakıp, işlerine dönmek ve otomobillerinin servis işlemleri bittikten sonra kendi programlarına uygun olan bir zaman dilimi içinde gelip otomobillerini almak istiyorlar. Bu da otomotiv servislerde ciddi bir otopark sorunu doğuruyor.

Yeni nesil otopark sistemlerinde hızlı, ekonomik, her otopark alanına uygun çözümler yaratan SANPARK, otomotiv servislerin otopark sorununu da çözüyor. SANPARK Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Şener, otopark kapasitelerini artıran oto servislerin verimliliklerini de artırdıkları söylüyor. Şener, “Otomotiv servislerin servis kapasitesini belirleyen unsur aslında lift sayısı değil, otopark kapasitesidir. Çünkü servisler işlemlerden önce ve sonra otomobilleri bekletmek zorundalar. Bu nedenle de ancak otopark kapasiteleri kadar otomobil kabul edebiliyorlar. Kaba bir hesapla 50 liftin olduğu bir serviste, servise gelen otomobiller için 100 araçlık bir otopark lazım. Sıfır araçlar ve gelen müşteriler için de otopark gerektiğinden onlar için de 100’er araçlık otopark düşünülürse 300 araçlık otopark böyle bir satış ve servis bayisinin gerekliliğidir” diyor.

Servislerin otopark ihtiyaçlarını spesifik olarak belirleyerek, oraya yönelik tam uyumlu çözümleri en uygun fiyatlarla sunduklarını, teknik danışmanlık konusunda eksiksiz ve en kaliteli hizmeti sağladıklarını belirten Şener şunları söylüyor: “Kırmak, Kosifler gibi firmalarla yaptığımız çalışmalar sonucunda onlardan gelen verim artışı ve memnuniyetle ilgili geri dönüşler bizi de mutlu ediyor. Bu nedenle bayi ve servislere bu yüksek rekabet ortamında fark yaratmak için otopark kapasitelerini artırmaları gerektiğini şiddetle tavsiye ediyoruz.